Európai Szakképzési Hét

November 6-án rendeztük meg pályaorientációs szakmai napunkat az Európai Szakképzési Hét keretében, amely egyben a Kaposvári Szakképzési Centrum hivatalos megnyitója is volt a hét programjaival kapcsolatban. Majdnem kétszáz általános iskolás tanuló tekinthetett bele az általunk oktatott szakmák rejtelmeibe, de az iskolánkba járó tanulók közül is jónéhányan kipróbálták a felkínált lehetőségeket.
Minden közreműködő partnerünknek köszönjük a segítséget!

A galéria megtekintéséhez kattints a képre!

Sajtómegjelenések:

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a

2018. november 6-án, kedden 8 órától 16 óráig tartó

pályaválasztási rendezvényünkre, amely az

Európai Szakképzés Hetének programjai keretében kerül megrendezésre.

Helyszín: Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Kaposvár, Pázmány Péter utca 17. aula

8:15 óra: Megnyitó

A képzéseinket (szakgimnáziumi és szakközépiskolai) bemutató szakmai kiállítás

Interaktív program a gépészet ágazat és gépész szakmák iránt érdeklődőknek (gyorsasági és ügyességi verseny, párkereső játék, termékek önálló készítése pl. ördöglakat, süti kiszúró, kalapács stb.)

Interaktív program az informatika, távközlés ágazat és a villanyszerelő és elektronikai műszerész szakma iránt érdeklődőknek (kapcsolások szimulálása, scratch, mobiltelefon programozás, virtuális valóság szimulációk, távközlési eszközök megismerése stb.)

Interaktív program a közlekedésgépészet ágazat és a közlekedési szakmák iránt érdeklődőknek (alkatrészcsere, közlekedési TOTÓ, ügyességi feladatok stb.)

Interaktív program a rendészet és közszolgálat ágazat iránt érdeklődőknek (Eötvös hadnagy akcióban: ujjlenyomat-vételezés, rendőrmotor-szimulátor, közlekedésbiztonsági játék)

Interaktív program a sport és a honvédelem ágazat iránt érdeklődőknek (ping-pong verseny, kerékpáros ügyességi verseny, fekvenyomás, állapotfelmérés, sport TOTÓ, interaktív katonai játszóház stb.)

Tanműhelyek meglátogatása igény szerint

Együttműködő partnereink munkájának bemutatása, a szakmákhoz kapcsolódó játékos feladatok megoldása.

Somogyi Kereskedelmi és Iparkamara tájékoztató standja a duális szakképzéssel, a gyakorlóhelyekkel kapcsolatban

SZERETETTEL VÁRJUK AZ ÉRDEKLŐDŐKET!